24 Şubat 2015 Salı

MANEVİ DAYANIKLILIK TESTİ'NE HAZIR MISINIZ ?

Selam Arkadaşlar ;

Namaz  ;kişinin Allah bağlı ve muhtaç olduğunun bilincine erişip,müstağni olmaktan kurtulmasını sağlar.Onun içindir ki o secde, o rükü ve  kıraat boşuna değildir.Bunlar insanın insan olma potansiyelini öylesine Allah'a teslimiyete çeviriyor ki siz o zaman Allah'a kulluk bilinci ile yaşama noktasına gelmiş olursunuz.

Gece kalkıp namaz kılmanın yanı sıra Kuran üzerine düşünmek ve tefekkür etmek de çok önemlidir.Ve hangi sebeple olursa olsun gece ibadeti , manevi dayanıklılık testine işaret eder. Kolay mı öyle ?gece uykunuzdan kalkacaksınız  da ibadet edeceksiniz.Bu da gerçek manada Allah'a inanmış insanların en önemli özellikleridir .

İmanın ; bilinç ve iradeye kattığı enerji ile harekete geçen ruh bedeni ve benliği kıpırdatıp Allah'a yöneltir.Bu idrak ile uykuya yatan benlik de ruhun ilk tıklayışı ile hemen yerinden fırlayıp kendini Allah'ın huzurunda bulur.

İnfak servetin temizlenmesini ekonomik hayatın manevi hayat ile bütünleşmesini sağlayıp sosyal yardımlaşmayı iman ile bütünleştirip benliğimizi arındıran  bir ibadettir.Ve böyle bir ibadet serveti nimete dönüştürür.Serveti nimete dönüştürmezsek putlaşır ve siz servete değil servet size sahip olur .

Gerçek mümin;  kendini Rabbinden uzaklaştıran her türlü hevaskar arzulara ve  sahte ilahlara karşı  mücadele eden ,hayatının merkezine hak din İslami ,hedefinede  Allah'ın rızasını koyan insandır.Ve merkezde kayma ,hedefte sapma var ise sadece adımız Müslüman olur.

Hayatı doğru yaşamanın biricik yolu her dakikayı tekrarı mümkün olmayan mucize olarak kabul etmek ve Allah'a kulluk bilinci ile değerlendirmektir.Hayatı doğru yaşamanın yolu buradan geçer .Kuran Çalışmaları Vakfı FAHRETTİN YILDIZ, SECDE SURESİ, Tespitler BÖLÜMÜ
VARLIĞI TANIRKEN VAR EDİCİSİNİ TANIMA SÜREÇLERİ

Selam Arkadaşlar; Aşağıdaki anlatı ve daha fazlası Prof. Halis Aydemir'in Nahl süresi 124-125 tefsir dersine ait kayıttadır. İnsanın...