31 Ekim 2017 Salı

VAAT EDİLEN KESİNLİKLE GELMEKTE .


VAAT EDİLEN KESİNLİKLE GELMEKTE .
Şüphe yok ki size vaat edilen o (hesaplaşma) mutlaka gelecektir ve siz ondan kaçamayacaksınız! En'am 134
Ayet-i Kerime çok kısa ama bizi hayatta en çok ıskaladığımız yerden vuruyor. Çünkü duygularımızı bu kesin hakikate uyarlamakta patinaj yapıyoruz. Kur'an'ı okudukça elçisinin örnekliğine odaklandıkça hayat gözümüzde küçülüyor ve dünyanın üzerimizdeki tesiri gittikçe azalıyor. Ama dışarı adım attığımızdan andan itibaren hayat gözümüzde büyüyor ve dünya üzerimizde yeniden egemenliğini kuruyor. Biz bu ikisi arasında gidip gelirken irademizi zaptedebilmeyi ancak vahiyden düzenli beslenip bilgi düzeyimizi artırarak sağlayabiliriz.
Mana dünyamızı ve bilgi düzeyimizi istikamet üzere tutamayıp bilgilenmekten uzaklaşıp amelden de yaya kalırsak bu gerçeği bilmemize rağmen Azrail A.s ile karşılaştığımız zaman sadece eyvahlara kalırız.
(Fakat) melekleri görecekleri gün, suçlulara o gün hiçbir sevinç haberi yoktur ve: (Size, sevinmek) yasaktır, yasak! diyeceklerdir.Furkan 22
Hazır bu iradeyi elimizde tutarken hayatın bizi çeldirmesinden Allah'a sığınalım. Çünkü bu hakikat kesin!! etrafımızdaki insanlar bu hakikatin sonuçlarını yaşadılar, yaşıyorlar. Hepimizin ailesinde kimisi ölüme adım atmış, kimisi ölümle yakınlaşıp hastanelerde gerçeği bekliyorken biz bu gerçeği nasıl hayal sanabiliriz?
Nasıl ki uçakların acil iniş için rotaları hazırsa bizlerinde hayatın içindeki mıknatıslanmalara karşı sığınacağımız rotalar Kur'an'ı Kerim'de belirlenmiştir.
Gerçek mü’minler onlardır ki; Allah zikredildiği zaman kalpleri titrer . Ve onlara Allah’ın âyetleri okunduğu zaman onların îmânlarını arttırır ve Rab’lerine tevekkül ederler.
Onlar namazlarını dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden bağışta bulunurlar. Enfal 2-3

Prof. Dr. Halis Aydemir . Alıntı

ÖLÜMLE ARAMIZ İYİ DEĞİLSE DE KARDEŞİYLE ARAMIZ ÇOK İYİ

ÖLÜMÜN KARDEŞİ Yüce Allah mübarek kitabı Kur’an’da şöyle buyurur: “Allah, vakti gelen canları ölümleri anında alır, henüz ölüm vakti gel...