19 Aralık 2017 Salı

ŞEYTAN HANGİ DURAKTA İNDİRİR?

Selam Arkadaşlar ;

Şeytan onlara bazı vaadlerde bulunuyor ve onları kuruntulara kaptırıyor. Oysa şeytanın onlara olan vaadi aldatmadan başka bir şey değildir. Nisa 120

Biz, bazı yanlışlara adım attıkça şeytan bir sonraki sahnede aleyhimize daha güçlü tanık olarak devreye girer. Her attığımız yanlış adım şeytana daha fazla fırsat verir. Bu durum yularımızı şeytana verene kadar uzayabilir.

Biz şeytanın bu tuzaklarını ciddiye almazsak hayatımızdaki çoğu olayda onun kuruntuları ile yaşayacağız demektir. Bu öyle bir anestezik süreçtirki biz ona kapıldıkça etkisi artar kuruntular çok tatlı gelmeye başlar.

anestezik ile ilgili görsel sonucu

Ve Şeytan bir kaç adımla yetinip kişiyi sadece günah bataklığına çekmekle kalmaz. Bir süre sonra bu günahların neden günah olduğu noktasında Allah'a isyan etmeye, O'nun bunları yasaklamasını inkar etmeye ve aslında bunların mübah şeyler olduğu noktasında bir karşı çıkışa çağırmaya zorlar. Örnekleyecek olursak enflasyon oranında faizin, sarhoş olmayacak kadar içkinin, hakkındı diye rüşvetin peşinden koşturarak getirmek istediği şirk durağında indirip bırakır.

Prof. Dr. Halis Aydemir hocanın tefsir dersinden alıntıdır


VARLIĞI TANIRKEN VAR EDİCİSİNİ TANIMA SÜREÇLERİ

Selam Arkadaşlar; Aşağıdaki anlatı ve daha fazlası Prof. Halis Aydemir'in Nahl süresi 124-125 tefsir dersine ait kayıttadır. İnsanın...